TAKE ON SIX

Uprzejmie informujemy, że w maju 2018 r. w Murowanej Goślinie organizujemy ponadgminny konkurs języka angielskiego ‘TAKE ON SIX’  przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych z okolic Poznania. W tym roku konkurs odbędzie się już po raz osiemnasty. Podjęliśmy decyzję, że konkurs odbywać się  będzie w dotychczasowej formule – nadal skierowany do uczniów klas szóstych (ew. piątych) szkół podstawowych. Prosimy, aby uczniowie klas siódmych nie brali udziału w konkursie.

Cele konkursu ‘TAKE ON SIX’:

– popularyzacja języka angielskiego i kultury krajów anglojęzycznych

– możliwość współzawodnictwa i wykazania się wiedzą

– rozwijanie zainteresowań i zachęcanie do samodzielnej pracy nad językiem

Przebieg konkursu:

– proponujemy, aby eliminacje szkolne przeprowadzili nauczyciele języka angielskiego

według własnego pomysłu i możliwości

– do etapu ponadgminnego szkoła zgłasza maksymalnie  SZEŚCIORO  uczestników

(oczywiście ich liczba może być mniejsza)

– prosimy szkoły o przekazanie listy uczestników do środy 23 maja 2018 r.

– adres internetowy szkoły: www.sp2@murowana-goslina.pl

– kontakt telefoniczny do naszej szkoły: 61 8 122 977, (ew. 601 744 011)

– konkurs ponadgminny odbędzie się w  piątek  25 maja 2018 r. o godz. 10:00

– rozwiązanie testu zajmuje około godziny, poprawa i ogłoszenie wyników kolejną godzinę

– zakończenie konkursu jest planowane  na godzinę 12:00-12:15.

Materia konkursu:

– uczestnicy rozwiązują test gramatyczno-leksykalny opracowany na podstawie podręczników

dla szkół podstawowych. Struktura testu jest zwykle podobna: test słownictwa, gramatyczny test wielokrotnego wyboru, poprawianie błędów w zdaniu, czytanie ze zrozumieniem,  komunikacyjne oraz komponent kulturowy.

Zachęcamy Państwa uczniów do spróbowania swoich sił w konkursie.  Nasze doświadczenia potwierdzają, że to doskonała okazja do spotkania z rówieśnikami, sprawdzenia swoich umiejętności i wykazania się dużą wiedzą oraz zdobycia cennych nagród.

Organizator konkursu

Mirosław Frelich

Poniżej prezentujemy testy z poprzednich lat:

VII KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO TAKE ON SIX

VIII KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

X KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

XI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

XII KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

XVI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO