Dzień bez Samochodu

Dzień bez Samochodu to jedna z akcji ekologicznych mająca na celu krzewienie proekologicznych postaw wśród młodzieży. Duża ilość spalin, wytwarzanych przez miliony aut poruszających się po miastach, jest przyczyna zanieczyszczenia powietrza i powstania smogu. Nasza szkoła postanowiła włączyć się do tej akcji, dzięki czemu zwróciliśmy uwagę na problem związany ze stanem naszej atmosfery.

W tym dniu uczniowie rezygnowali z podwózki autem do szkoły, w zamian za to zafundowali sobie spacer lub przyjechali rowerem bądź hulajnogą. 
Zorganizowano dwa konkursy, dla klas I-III na plakat promujący zastąpienie auta ekologicznym środkiem lokomocji oraz konkurs dla klas IV-VIII na hasło promujące zastąpienie samochodu przyjaznym dla środowiska środkiem lokomocji.
W klasach IV – VIII zwyciężyło hasło „Zadbaj o środowisko, bo do szkoły masz blisko! Zamiast auta weź na drogę rower, deskę, hulajnogę. Autorem hasła jest uczeń klasy 5e Marcin Dura. 
W klasach I-III
I miejsce zajęli: Spaloniak Jan kl. 1e oraz Bartosz Cichosz kl. 1e;
II miejsce zajęły Julia Grzelak kl. 2b oraz Gaja Szpot kl. 3c;
III miejsce zajęli Zosia Szajek kl. 2c oraz Dawid Woś kl. 1a 
 
Dodatkowo uczniowie na godzinie wychowawczej razem z wychowawcą zastanawiali się jak realnie mogą wpłynąć na zmotoryzowanych członków rodziny, by dbać o środowisko. Swoje pomysły przedstawili na plakatach, które wywiesili na drzwiach swojej sali.
 
Monika Szczyra 
Katarzyna Woroch