Akcja „szkoła pamięta” 2021

W ramach akcji ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, w której to zachęca szkoły do różnych inicjatyw związanych z upamiętnieniem miejsc i wydarzeń historycznych swojej małej ojczyzny, nie zapomnieliśmy i tym razem.

Przed dniem Wszystkich Świętych poszliśmy posprzątać przy obelisku w lasku bolechowskim, miejscu, gdzie w 1939 roku zostali rozstrzelani mieszkańcy naszej gminy. Dzieci grabiły liście, czyściły kamień pokryty mchem, zbierały okoliczne śmieci, a na końcu zapaliliśmy znicze i oddaliśmy hołd bohaterom wypowiadając: „ cześć ich pamięci”.

Kilka dni później kl. 1d udała się na cmentarz parafialny zapalić znicze na grobowcu zamordowanych przez hitlerowców obywateli Murowanej Gośliny w 1939 roku.

Klasa 1d i 3e wraz z wychowawczyniami

pamietamy-4

Zdjęcie 1 z 5