AKCJA SZKOŁA PAMIĘTA 2022/23

Nasza „Dwójka” opiekuje się miejscami pamięci o zmarłych. W Lasku bolechowskim na skraju Puszczy Zielonki znajduje się obelisk upamiętniający ofiary drugiej wojny światowej. Jest to miejsce, gdzie w 1939 roku hitlerowcy rozstrzelali kilku mieszkańców – patriotów Murowanej Gośliny. Co roku uczniowie udają się z nauczycielami, aby posprzątać wokół tego miejsca i zapalić znicze.

Również w tym roku pamiętaliśmy. Najpierw jednak trzeba było wyczyścić kamień, pograbić liście oraz pozbierać porozrzucane wokół śmieci. Dzieci bardzo chętnie zabrały się do sprzątania, aby okolica pomnika wyglądała przyzwoicie. Po zakończonych pracach i zapaleniu zniczy, zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.

Klasy 2d, 3a i 3d wraz z wychowawczyniami.

 

W Dzień Zaduszny klasa 2d wybrała się na cmentarz. Pamiętaliśmy szczególnie o jednej z nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej, pani Krysi Jarosz, która zmarła trzy lata temu. Pomodliliśmy się nad jej grobem i zapaliliśmy znicz. Potem udaliśmy się w miejsce pochówku ofiar zbrodni hitlerowskiej spod lasku bolechowskiego. Dzieci szukały też grobów swoich krewnych, aby się pomodlić. Nasza pamięć jest wyrazem szacunku wobec zmarłych. Pomaga też budować naszą tożsamość.

Zenobia Wojtkowiak

Klasa-3d

Zdjęcie 1 z 2