Ale kryminał! Klasa 2d na tropach… przestępców?

28 kwietnia 2023r. odwiedziła nas pani z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu. Spokojnie, w 2d nikt nic nie przeskrobał! To jedna z mam w naszej klasie wykonuje zawód biegłego sądowego.

Uczniowie uczyli się ujawniać ślady biologiczne na materiale przy pomocy lampy że światłem ultrafioletowym. Materiałem były „skradzione” puszki i butelki z napojami ze sklepu….
Odbyły się też ćwiczenia z daktyloskopii, czyli odkrywania odcisków palców techniką nanoszenia pędzelkiem specjalnego proszku daktyloskopijnego. Po starciu proszku uwidaczniał się odcisk niejednego palca w naszej klasie!
Można było też zobaczyć test na wykrywanie krwi na materiale.
Dzieci wraz z niezwykle zaciekawioną wychowawczynią poznały tajniki pracy policji kryminalnej.
Warsztaty te były dla nas ewenementem na skalę… oświatową.
Teresa Zenobia Wojtkowiak

podczas_pracy

Zdjęcie 1 z 8