Dobrze jemy- ze szkołą na widelcu

Logo projektu "Dobrze jemy"

Od marca najmłodsi uczniowie naszej szkoły przystąpili do programu „DOBRZE JEMY ZE SZKOŁĄ NA WIDELCU”.

Program ten poświęcony jest tematyce związanej z edukacją żywieniowo-kulinarną. To jaką żywność wybieramy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie, kondycję psychiczną i fizyczną. Tego chcemy nauczyć naszych uczniów.

Program ten pozwala na realizację zajęć na bazie zaproponowanych scenariuszy dla nauczyciela oraz filmów edukacyjnych dostępnych na stronie fundacji, ulotek dla każdego dziecka, które są nie tylko nośnikiem informacji dla rodziców o tym, jakie działania podejmuje szkoła, ale również narzędziem do zaangażowania rodziny w ten proces edukacyjny.

Dzięki „Dobrze Jemy” uczniowie nie tylko mają możliwość zdobycia wiedzy teoretycznej, ale praktycznej wykonując zdrowe i wyjątkowo pyszne posiłki. Uczą się pracy w zespole i w grupie. Opanowują umiejętności związane z przygotowaniem potrawy, jak: mycie, obieranie, krojenie, przetwarzanie, dekorowanie i ostatecznie degustowanie. Po prostu mają możliwość bawienia się, a jednocześnie uczenia odpowiedzialności podczas wykonywanej pracy, planują, pomagają sobie nawzajem, dzielą się nie tylko pracą, ale również produktami i pomysłami. Realizując ten program z pewnością zdobędą wiadomości i umiejętności z zakresu każdej edukacji wczesnoszkolnej.

koordynator projektu Marzena Psik

Logo projektu "Dobrze jemy" Plakat osiągnięć w projekcie "dobrze jemy"Licznik warzyw i owoców w projekcie "dobrze jemy" 

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *