EKO PIKNIK

15 czerwca w naszej szkole odbył się piknik ekologiczny dla mieszkańców Gminy Murowana Goślina. Wydarzenie zorganizowano w związku z podnoszeniem świadomości ekologicznej w ramach programu pn. „Program Regionalny Wsparcia Edukacji Ekologicznej”.  Na pikniku pojawiło się wiele atrakcji i stoisk przygotowanych przez różne organizacje ekologiczne oraz nauczycieli naszej szkoły. Były warsztaty recyklingowe, ekologiczne koło fortuny, kącik plastyczny, stanowisko wymiany książek, darmowe rośliny, gry i zabawy, tor przeszkód, bańki mydlane, zumba kids oraz wiele innych działań, które przyciągnęły mieszkańców. Nauczyciele wraz z rodzicami przygotowali kawiarenkę z przepysznym ciastem, kawą i herbatą. Była też wata cukrowa, popcorn, a dla ochłody lemoniada.

Działanie zrealizowane w ramach „Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej” – „Fundusz ekologii”. Zostało sfinansowane przez Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej”, w formie dotacji, w kwocie 8 000 zł.
 
Monika Szczyra
Katarzyna Woroch