Geografia w ruchu- to jest to!

Na pierwszej lekcji geografii uczniowie zapoznali się ze Szczegółowymi Wymaganiami Edukacyjnymi oraz zasadami BHP na tym przedmiocie. Następnie zostali podzieleni na grupy i wykonywali zadania w ruchu. Taka forma pracy była dla nich zaskoczeniem, więc z energią i uśmiechem na twarzy przystąpili do wykonywania poleceń. Najpierw otrzymali plan pracowni geograficznej, na którym były zaznaczone punkty. Odczytanie informacji z planu, to dopiero początek zabawy. Należało odnaleźć oznaczone miejsce, gdyż tam w sali znajdowały się pytania do geograficznej krzyżówki. Uczniowie z ciekawością szukali kolejnych pytań i wspólnymi siłami rozwiązywali krzyżówkę. Poprzez świetną zabawę odświeżyli po wakacjach swoją wiedzę z geografii i zdobyli pierwsze oceny. 🙂

Monika Szczyra