III Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej

9 listopada 2022 r. w Auli Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Murowanej Goślinie odbył się III Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej pod honorowym patronatem Pana Starosty Poznańskiego Jana Grabkowskiego.  
Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 2 w Murowanej Goślinie oraz Goślińskie Towarzystwo Muzyczne w Murowanej Goślinie.  

W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 33 uczniów z 10 szkół podstawowych gminy Czerwonak, Suchy Las, Swarzędz oraz Murowana Goślina.  
Jury w składzie p. Jadwiga Maćkowiak oraz p. Arleta Włodarczak miały niezwykle trudne zadanie ponieważ poziom był bardzo wysoki.  
Przepiękne witrażowe statuetki z motywem biało-czerwonego motyla powędrowały w młodszej kategorii uczniów klas I-IV do Alicji Mostek, Jagody Skrzypczak oraz Toli Lewandowskiej (wszystkie będące uczennicami Szkoły Podstawowej nr 4 w Swarzędzu). 
Jury przyznało również wyróżnienie dla Elżbiety Kądzielawy ze Szkoły Podstawowej w Łopuchowie w gminie Murowana Goślina.  
W kategorii uczniów klas V-VIII pierwsze miejsce zdobyła Judyta Wachowska ze Szkoły Podstawowej z Długiej Gośliny w gminie Murowana Goślina, drugie miejsce zajął Mateusz Chwał ze Szkoły Podstawowej w Białężynie w gminie Murowana Goślina, trzecie miejsce zdobyła Agnieszka Włodarczyk ponownie ze Szkoły Podstawowej nr 4 ze Swarzędza. 
Wyróżnienie otrzymała Agnieszka Kądzielawa ze Szkoły Podstawowej w Łopuchowie w gminie Murowana Goślina.  
W imieniu Pana Starosty Poznańskiego Jana Grabkowskiego głos zabrał radny powiatu poznańskiego p. Jarosław Dobrowolski,  który od początku organizacji konkursu jest mecenasem tegoż wydarzenia.  
Podziękowanie dla p. Joannyi Michała Bejmy za sponsorowane rogali. 
 
 
Adrianna Wtorkowska-Kubińska