Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim

Podsumowanie XIII edycji Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim “Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej”

W środę 9 czerwca 2021 r. o godzinie 11:00 w Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie odbyło się podsumowanie XIII edycji Konkursu Widzy o Powstaniu Wielkopolskim “Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej”. Podczas uroczystości wręczono nagrody i dyplomy laureatom tego konkursu. Uczennica naszej szkoły, Julia Aleksiun z klasy 8d została jedną z 36 osób nagrodzonych w tym konkursie, który od tego roku ma rangę ogólnopolską. Po uroczystości laureaci wraz z organizatorami i opiekunami udali się na pobliski cmentarz, aby złożyć wiązankę na grobie generała Józefa Dowbora Muśnickiego. Następnie zaproszeni goście mieli możliwość zapoznania się z ekspozycją znajdującą się w Muzeum Powstania Wielkopolskiego.

Karina Hałas