Laboratoria Przyszłości

 

Laboratoria Przyszłości

Komunikat prasowy Laboratoria Przyszłości

 

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Dzięki inicjatywie edukacyjnej Ministerstwa Edukacji i Nauki Dwójka dostała wsparcie finansowe na zakup nowych sprzętów. Wzbogaciliśmy się o nowe Modułowe Pracownie Przyrodnicze, mikroskopy, stacje lutownicze, teleskopy czy modele służące do budowy obwodów prądu i prostych maszyn. Oznacza to jeszcze więcej eksperymentów oraz działań praktycznych. Powstała zupełnie nowa pracowania techniczna, do której zakupiono meble szkolne, stoły warsztatowe oraz bogate wyposażenie. Oprócz zestawów narzędzi dla uczniów otrzymaliśmy też maszyny do szycia, wiertarkę, wkrętarkę, wyrzynarkę. Uczniowie już wykorzystują dostępne sprzęty i z chęcią podchodzą do nowych działań. W ramach zajęć informatycznych i nie tylko, powstają już pierwsze projekty, które drukowane są na drukarkach 3D. Uczniowie uczą się wykorzystywać w swojej pracy drony i roboty edukacyjne. Mogą też próbować swoich sił, testując sprzęt do nagrywania i nagłośnienia: miksery, konsole, aparaty, statywy, kamery, mikrofony.  

Odbiór tej inicjatywy wśród uczniów jest bardzo pozytywny. Wszyscy mamy nadzieję na wiele atrakcyjnych lekcji, podczas których nowy sprzęt okaże się inspiracją do ciekawych działań.  

Kamila Jakubowska

W PRACOWNI TECHNICZNEJ…

2022/23r.

Realizujemy różne pomysły.

We wrześniu tworzyliśmy zakładki do książek. Uczniowie z klas 4 i 5 przygotowali zakładki, które stały się prezentem dla najmłodszych z okazji Pasowania na Ucznia. Klikając w link można zobaczyć efekty ich pracy.

Zakładki dla pierwszoklasistów

Uczniowie z klas piątych poznawali podczas zajęć podstawowe ściegi i uczyli się szyć. 

Pierwsze próby szycia

Uczyliśmy się również tkać na krosnach.

Pod koniec listopada i w grudniu salę zdominował dźwięk młotków, które wbijały gwoździe w deski i drewniane krążki. W ten sposób uczniowie z klas szóstych tworzyli zawieszki do pokoju, zaś piątoklasiści piękne ozdoby choinkowe. Używaliśmy przy tym młotków, gwoździ, kombinerek. Praca okazała się  niełatwa, ale sprawiła wiele radości. Efekt cieszył oko!