28 maja 2026 r. o godz. 16:00, w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Rokietnicy odbyło się wręczenie nagród laureatom Międzynarodowego Konkursu “Kangur Matematyczny”.
Wojciech Siwek, uczeń klasy 4e naszej szkoły, zdobył w kategorii Maluch maksymalną ilość punktów. Wspaniały wynik!
Jednocześnie, z ogromną przyjemnością informujemy o wynikach tegorocznej edycji konkursu uczniów naszej szkoły:
W kategorii Żaczek (klasy 2):
bardzo dobry wynik uzyskał Aleksander Dukat(2D)
wyróżnienie zdobyli:
Wiktor Baszkiewicz (2A)
Jakub Wiśniewski (2A)
Ignacy Kotecki (2A)
Nikodem Marszał (2B)
Nina Markiewicz (2B)
Ewa Smolińska (2C)
Maciej Baszczyński (2C)
W kategorii Maluch (klasy 3) wyróżnienie zdobyli:
Wojciech Kołsut (3A)
Aleksander Radke (3B)
Bartosz Wiśniewski (3B)
Patryk Bukowski ( 3D)
W kategorii Maluch (klasy 4):
tytuł laureata zdobył Wojciech Siwek (4E)
wyróżnienie zdobyli:
Szymon Lisiecki (4D)
Michał Zemlak (4E)
Kacper Majda (4D)
Maksymilian Szumiłowski (4E)
Olgierd Wiśniewski (4E)
W kategorii Beniamin (klasy 5) wyróżnienie zdobyli :
Dawid Jaworski (5E)
Jan Namyślak (5C)
W kategorii Beniamin (klasy 6) wyróżnienie zdobył :
Franciszek Mańkowski (6A)
W kategorii Kadet (klasy 8) wyróżnienie zdobyli:
Wiktoria Łasek (8C)
Aleksander Gąsior (8A)
Matematyka bywa nazywana królową nauk, ale potrafi być też wymagająca. Sukces uczestników to często owoc ich ciężkiej pracy, pasji, logicznego myślenia, odwagi w mierzeniu się z trudnymi zadaniami oraz wielu godzin wytrwałej pracy. Wszystkim wyróżnionym jeszcze raz gratulujemy! Rodzicom i Opiekunom składamy wyrazy uznania, wiedząc, że sukces dzieci jest w równej mierze sukcesem osób, które w nich wierzą i z nimi pracują.
Zespół matematyków SP2







