Międzynarodowy Konkurs “Kangur Matematyczny”

28 maja 2026 r. o godz. 16:00, w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Rokietnicy odbyło się wręczenie nagród laureatom Międzynarodowego Konkursu “Kangur Matematyczny”. 

Wojciech Siwek, uczeń klasy 4e naszej szkoły, zdobył w kategorii Maluch maksymalną ilość punktów. Wspaniały wynik! 

Jednocześnie, z ogromną przyjemnością informujemy  o wynikach tegorocznej edycji konkursu uczniów naszej szkoły: 


W kategorii Żaczek (klasy 2): 
bardzo dobry wynik uzyskał Aleksander Dukat(2D) 
wyróżnienie zdobyli: 
Wiktor Baszkiewicz (2A)  
Jakub Wiśniewski (2A) 
Ignacy Kotecki (2A) 
Nikodem Marszał (2B) 
Nina Markiewicz (2B) 
Ewa Smolińska (2C) 
Maciej Baszczyński (2C) 
 
W kategorii Maluch (klasy 3) wyróżnienie zdobyli: 
Wojciech Kołsut (3A) 
Aleksander Radke (3B) 
Bartosz Wiśniewski (3B) 
Patryk Bukowski ( 3D) 
 
W kategorii Maluch (klasy 4): 
tytuł laureata zdobył Wojciech Siwek (4E) 
wyróżnienie zdobyli: 
Szymon Lisiecki (4D) 
Michał Zemlak (4E) 
Kacper Majda (4D) 
Maksymilian Szumiłowski (4E) 
Olgierd Wiśniewski (4E) 
 
W kategorii Beniamin (klasy 5) wyróżnienie zdobyli : 
Dawid Jaworski (5E) 
Jan Namyślak (5C) 
 
W kategorii Beniamin (klasy 6) wyróżnienie zdobył : 
Franciszek Mańkowski (6A) 
 
W kategorii Kadet (klasy 8) wyróżnienie zdobyli: 
Wiktoria Łasek (8C) 
Aleksander Gąsior (8A) 

Matematyka bywa nazywana królową nauk, ale potrafi być też wymagająca. Sukces uczestników to często owoc ich ciężkiej pracy, pasji, logicznego myślenia, odwagi w mierzeniu się z trudnymi zadaniami oraz wielu godzin wytrwałej pracy. Wszystkim wyróżnionym jeszcze raz gratulujemy! Rodzicom i Opiekunom składamy wyrazy uznania, wiedząc, że sukces dzieci jest w równej mierze sukcesem osób, które w nich wierzą i z nimi pracują.  

Zespół matematyków SP2