MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY „MOJA PRZYGODA W MUZEUM”

Miło mi poinformować, że praca uczennicy naszej szkoły Hanny Klepackiej została zakwalifikowana na międzynarodową wystawę pokonkursową “Moja Przygoda w Muzeum”, która odbędzie się w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu. Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży “Moja Przygoda w Muzeum” to projekt organizowany od 43 lat. Jego głównym założeniem jest rozwijanie talentów plastycznych młodych ludzi poprzez tworzenie prac artystycznych w oparciu o zbiory muzealne całego świata. W 2022 roku na Konkurs przesłanych zostało prawie 1100 prac, między innymi z Argentyny, Hongkongu, Łotwy, Słowacji, Słowenii i Tajwanu. Jury Konkursu przyznało 21 równorzędnych nagród. Na wystawę pokonkursową zostało zakwalifikowanych około 250 prac, które będą prezentowane w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu, w terminie 16.09.2022r.- 30.12.2022r. Podczas trwania wystawy zwiedzający będą mieli możliwość zagłosowania na najlepsze ich zdaniem dzieło. Praca Hani nosi tytuł “Dziewczyna” i wykonana została w technice grafiki komputerowej.

Beata Springer