Powrót do przeszłości, czyli wakacje na języku polskim

Na jednej z lekcji języka polskiego uczniowie klas 5b, 5c, 6a – w troszkę inny sposób – wspominali czas wakacji. Pogoda też była letnia, więc wszystko sprzyjało takiej aktywności.

Wolny czas kojarzy się z ulubionymi zabawami. Dla wielu były to kiedyś (są do dziś ) różne gry w gronie przyjaciół, koleżanek i kolegów. Dzieciaki z tych kilku klas, w gronie znajomych, bawiły się w ortograficzne memory. Wszystkie słowa związane były z wakacjami. Dzięki takiej powtórce uczniowie nie mają problemu z prawidłową pisownią takich wyrazów jak zjeżdżalnia, bagaż, wędrówka i wielu innych. Czas na zajęciach szybko minął, a pisanie krótkich historyjek z wakacyjnymi wyrazami nie nastręczało trudności. A jakie emocje targały uczestnikami zabawy, wszyscy chcieli być geniuszami pamięci i pragnęli zebrać najwięcej par.

Paulina Dutkowska