Przez ekosystem arboretum

W ramach edukacji ekologicznej klasy piąte brały udział w zajęciach organizowanych przez LZD Murowana Goślina. Zajęcia te odbyły się w Arboretum Leśnym w Zielonce. Uczniowie brali udział w grze terenowej „Przez ekosystem arboretum” oraz w zajęciach dydaktycznych „Poznajemy rodzime gatunki drzew i krzewów”.  Celem wycieczki była obserwacja przyrody wczesną wiosną. Uczestnicy zajęć, mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o lesie i przećwiczyć w praktyce rozpoznawanie rodzimych gatunków drzew i krzewów leśnych. Zajęcia prowadzone były w ciekawej formie, z elementami zabawy, wszystkim dostarczyły wiele radości. Na koniec zajęć była integracja klasowa przy ognisku i zabawa na pobliskim placu zabawa. 

 

Działanie zrealizowane w ramach „Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej” – „Fundusz ekologii”. Zostało sfinansowane przez Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej”, w formie dotacji, w kwocie 8 000 zł.

 
Koordynatorki projektu
Monika Szczyra
Katarzyna Woroch