Spotkanie autorskie z panem Łukaszem Wierzbickim

Spotkanie autorskie z panem Łukaszem Wierzbickim

w Szkole Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Murowanej Goślinie

Spotkanie z autorem książek „Afryki Kazika” oraz „Dziadek i niedźwiadek” poprzedziły zajęcia biblioteczne, których bohaterem był pan Łukasz Wierzbicki oraz postaci z jego utworów. To rozbudziło ciekawość u wszystkich. Uczniowie wiedzieli już co nieco o Kaziku i Wojtku, dlatego z niecierpliwością czekali na spotkanie. Wreszcie 3 kwietnia przyjechał do naszej szkoły autor lubianych przez uczniów klas 1-3 lektur, który sam o sobie mówi, że jest pisarzem, podróżnikiem i oswajaczem historii. To było szalone spotkanie. Dzieci przybyły z misiami i niedźwiadkami wszystkich rozmiarów, a pan Łukasz z walizką pełną różnych podróżniczych przedmiotów i niedźwiadkiem Wojtkiem.

Wszyscy zachwycaliśmy się opowieściami o bohaterach jego książek. Najwięcej dowiedzieliśmy się o niedźwiadku Wojtku, który pomagał żołnierzom podczas II wojny światowej. Odbyliśmy podróż przez ocean, pryskaliśmy się wodą, oglądaliśmy ryby, a niektórzy nawet mieli szczęście odegrać scenkę z książki „Ocean to pikuś”. Atmosfera była po prostu fantastyczna, bawili się wszyscy – i dzieci, i dorośli. Spotkanie zakończyliśmy pytaniami do autora, a pan Łukasz cierpliwie odpowiadał. Każdy z uczniów otrzymał na pamiątkę zakładkę z autografem i mógł kupić książkę.

Bardzo dziękuję Radzie Rodziców za wsparcie biblioteki szkolnej w organizacji imprezy czytelniczej, a firmie „W Dobrym Kadrze” za fotoreportaż z tego wydarzenia.

Dorota Olejniczak

W_Dobrym_Kadrze.1

Zdjęcie 1 z 11