Sprawozdanie z wizyty w TVP Poznań

Dnia 3 marca 2023  młodzi dziennikarze Gazetki Dwójka odwiedzili poznański oddział TVP.

Dzięki uprzejmości jednego z operatorów kamer i wozu transmisyjnego, pana Roberta Duszczyka, mogliśmy nie tylko zwiedzić pomieszczenia, w których na co dzień powstają programy kulturalne i newsy z Poznania i okolic, ale również poznaliśmy tajniki pracy reporterów, prezenterów, dziennikarzy, montażystów i operatorów kamer. Spotkanie rozpoczęło się od wspaniałej opowieści o pracy reportera, którą  snuła przed nami pani Aleksandra Kowalewska . Następnie poznaliśmy tajniki przygotowania Teleskopu, byliśmy w pomieszczeniach, gdzie na żywo przeprowadza się wywiady z gośćmi, oraz tam, gdzie prezenterzy przedstawiają wiadomości. Z bliska widzieliśmy nie tylko kamery i projektory, ale też promptery czy pokój  montażystów i realizatorów wydania wiadomości. Na zakończenie mogliśmy na żywo obserwować jedno z wydań Teleskopu- na naszych oczach był nadawany i realizowany cały program. Wszystko objaśniała nam pani Beata Grochowalska – wydawca. To było niezapomniane przeżycie. Wiele dowiedzieliśmy się o specyfice pracy  w telewizji, o plusach i minusach. Na pewno zachęciło to nas do dalszego zgłębiania tajników tego zawodu. Kto wie… może nasza szkolna,  dziennikarska przygoda zaowocuje w przyszłości czymś więcej. 

 

 

Opiekun szkolnego koła Gazetka Dwójka 
Hanna Frelich 

antena-gotowosci

Zdjęcie 1 z 15