Sukcesy uczniów „Dwójki”

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Murowanej Goślinie nie tracą formy, mimo dziwnego roku szkolnego. Z zapałem podejmują nowe wyzwania, uczestniczą w konkursach i mają znaczące osiągnięcia. Miło nam poinformować o ostatnich wielkich sukcesach.

Uczniowie „Dwójki” zostali laureatami I Ogólnopolskiego Konkursu „Ignacy Jan Paderewski – pianista, wirtuoz, kompozytor, polityk, dyplomata, mąż stanu, mecenas sztuki i architektury”, organizowanego przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty przy współpracy Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Akademii Muzycznej w Poznaniu, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Nasi laureaci zajęli: Adam Hildebrandt uczeń klasy 7 – I miejsce w kategorii „Dziennikarz primus” i Mikołaj Resztak uczeń klasy 6 – II miejsce w kategorii „Muzykolog primus”.

Konkursy historyczne to tradycyjnie mocna strona uczniów „Dwójki”. W tym roku również.  9 uczniów zostało laureatami a 3 finalistami etapu rejonowego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, przed laureatami jeszcze finał. Ale to nie koniec sukcesów historycznych. Troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w XIII Konkursie Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim i uzyskało bardzo wysokie wyniki oraz tytuł laureata lub finalisty. Julia Aleksiun klasa 8 została laureatką II miejsca a Filip Jędrzejak z klasy 8  i Maria Kozłowska z klasy 6 finalistami tego konkursu.

Od wielu lat uczniowie naszej szkoły wykazują się dużymi talentami plastycznymi, tak dzieje się i obecnie. W etapie regionalnym ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Moja Przygoda w Muzeum”/42 edycja/ Maja Molenda uczennica  klasy 7 zdobyła nagrodę, natomiast wyróżnienia zdobyły:  Zuzanna Golimowska z klasy 7, Julia Łaska z klasy 8 i Pola Przygońska z klasy 5.
Nagrodzone i wyróżnione prace można zobaczyć na wystawie w Sali Edukacyjnej Muzeum Narodowego w Poznaniu od 1.06 – 13.06.2021 w godzinach otwarcia muzeum.
Prace naszych uczennic zostaną przekazane Muzeum Okręgowemu w Toruniu, gdzie wezmą udział w ogólnopolskim etapie konkursu.
Działający w naszej szkole od tego roku szkolnego zespół instrumentalny „Klas Muzycznych”, prowadzony przez p. Alicję Duszczyk w ramach poszerzonego programu muzycznego otrzymał WYRÓŻNIENIE na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Youth Music Competition w ATLANCIE W USA.
Nieobce są nam również konkursy językowe. Bardzo miło nam poinformować, że Julia Skrzypczak uczennica klasy 8 otrzymała wyróżnienie w VIII Edycji Konkursu Lesen Gehen… w Języku Niemieckim dla Szkół Podstawowych w województwie wielkopolskim: Interpretacja Poezji Niemieckojęzycznej.  Organizatorami konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego i Biblioteka Filologiczna NOVUM UAM w Poznaniu.

Warto wspomnieć też o wcześniejszej laureatce – Zofii Krankiewicz z klasy 7, która zajęła 18 miejsce w „Matematycznym Kalendarzu Adwentowym”, czyli internetowym konkursie matematycznym dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego. Współorganizatorami przedsięwzięcia byli: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego,
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, mFundacja mBanku, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Oprócz tych ponadszkolnych konkursów nasi uczniowie uczestniczą w licznych  szkolnych konkursach organizowanych zdalnie, np. „Żywe obrazy. Portrety”, konkurs MINI FITNESS  Jerusalema Dance.

Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów.

Mirosława Szudera