Światowy Dzień Wody

Nasza szkoła 22 marca 2023 obchodziła Światowy Dzień Wody. Uczniowie na zajęciach mieli zaprezentowane filmy edukacyjne PAH pt.: „Woda nie tylko w kranie”, „Oszczędzanie wody to za mało” oraz „Szanuj wodę, ratuj przyrodę.” Na podstawie tych animacji przeprowadzono pogadankę i uczniowie rozwiązywali sudoku „Po co nam woda?”, quizy i karty pracy na temat wody. Młodsze klasy otrzymały kolorowanki do pokolorowania. Z okazji Dnia Wody został też zorganizowany szkolny konkurs na grafikę i hasło promujące oszczędzanie wody. Uczniowie zrobili przepiękne prace, które zostały przyklejone przy umywalkach, aby przypominały nam o oszczędzaniu wody. 

 

W organizacji zajęć wykorzystano materiały, które otrzymaliśmy od organizacji pozarządowej Polska Akcja Humanitarna.

Monika Szczyra

Dzien-wody

Zdjęcie 1 z 6