Szkolny Konkurs „ Warto/ nie warto przeczytać *niewłaściwe skreślić”

Kolejna edycja konkursu promującego czytelnictwo „Warto/nie warto* przeczytać *niewłaściwe skreślić” przeszła do historii. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas 7 i 8. Polega na napisaniu recenzji książki, którą uczestnicy polecają lub której czytanie odradzają.

W tym roku szkolnym na konkurs wpłynęły nie tylko prace promujące książki. Jedna z uczennic napisała krytyczną recenzję utworu J.K. Rowlin, uznając, że nie warto brać go do ręki. Jury przeczytało z dużym zainteresowaniem wszystkie recenzje i postanowiło przyznać nagrody:

I miejsce zajęła Agata Stefanek za recenzję książki R. Riordan „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy. Złodziej pioruna”

II miejsce zdobyła Weronika Witek za recenzję serii „Sfora” Erin Hunter

III miejsce ex aequo zajęli Tymoteusz Kwaśny za recenzję książki autorstwa J.K.Rowling „Harry Potter i Książę Półkrwi” oraz Emilia Nowak za recenzję „nie warto przeczytać” książki J.K. Rowling, J. Thorne i J. Tiffany „ Harry Potter i przeklęte dziecko”.

Oprócz nagrody rzeczowej, jeszcze jedną – równie atrakcyjną jest prezentacja nagrodzonych prac w gablotach biblioteki szkolnej.

Dorota Olejniczak – nauczyciel bibliotekarz