TRZECIOKLASIŚCI W KOPALNI SOLI W KŁODAWIE

W środę 3 kwietnia uczniowie z klas trzecich wyjechali na wycieczkę do Kopalni Soli w Kłodawie. Pomimo bardzo wczesnej pory, wyjazd zaplanowano na godzinę 5:00, humory dopisywały, zwłaszcza najmłodszym uczestnikom wyprawy.  Na miejsce, po trzech godzinach jazdy, dotarły dwa wesołe autobusy z ponad setką ciekawskich trzecioklasistów. Uczniowie zostali podzieleni na mniejsze, 30-osobowe grupy oraz wyposażeni w żółte kaski i specjalne plastikowe okulary. Wraz z przewodnikami zjechali na głębokość ponad 600 metrów, bowiem na takim poziomie znajduje się najgłębsza na świecie podziemna trasa turystyczna. Czekała tam na nich wędrówka, dostępnymi dla zwiedzających korytarzami. Przewodnicy w ciekawy sposób opowiadali o historii kopalni oraz przybliżyli związane z nią legendy i ciekawostki. Na koniec każdy mógł na pamiątkę zabrać ze sobą różnej wielkości grudki sól. 

Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu wrażeń. Jednak najwięcej emocji sprawiły jazda górniczą windą, smakowanie soli, symulacja wybuchu, trójwymiarowe ilustracje kopalni i oczywiście zakupy w sklepiku z solnymi pamiątkami.  

Jednym słowem: polecamy! 

Kamila Jakubowska 

Violetta Koźmińska 

Joanna Mikołajewicz 

Justyna Szymkowiak 

Teresa Zenobia Wojtkowiak