WIOSENNY KONCERT UCZNIÓW SZKOŁY MUZYCZNEJ W SP2 W MUROWANEJ GOŚLINIE

Dnia 21 marca 2024 r. w pierwszym dniu wiosny po raz kolejny odwiedzili nas uczniowie Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza przy ul. Solnej. Pani dyrektor Katarzyna Haręza-Fic na początku przedstawiła i przywitała młodych wykonawców wraz z nauczycielkami i zaprosiła do wysłuchania koncertu.

Artyści zaprezentowali swoje umiejętności gry na instrumentach, a były to: gitara, saksofon, flet poprzeczny, trąbka i pianino. Solistom towarzyszyły nauczycielki, jedna z nich przedstawiała wykonawców i omawiała zasady działania poszczególnych instrumentów. Druga pani akompaniowała na pianinie. Mogliśmy usłyszeć również śpiew solistki, która wykonała znaną piosenkę z repertuaru Tiny Turner „The best”. Warto dodać, że uczniowie tej szkoły co roku organizują walentynkowy musical charytatywny, podczas którego śpiewają piosenki znanych artystów, we własnej aranżacji.

Koncert był dedykowany głównie dla uczniów klas o profilu muzycznym. Był też jedną z form promocji szkoły muzycznej i zachętą do podjęcia w niej nauki, a uczniowie naszej dwójki mieli okazję wzbogacić swoją wiedzę muzyczną. W podziękowaniu za koncert muzycy otrzymali od uczniów  naszej szkoły kwiaty.

Artystów zaprosiły i przygotowały koncert panie:

Zenobia Wojtkowiak, Adrianna Wtorkowska-Kubińska, Alicja Duszczyk, Katarzyna Łukaszewicz

koncert_1

koncert_2

koncert_3