WIOSENNY KONCERT UCZNIÓW SZKOŁY MUZYCZNEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ 2 W MUROWANEJ GOŚLINIE

Dnia 21 marca 2023 r. w pierwszym dniu wiosny w Szkole Podstawowej nr 2 odbyło się wielkie święto muzyki. Wszystko za sprawą odwiedzin uczniów Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza przy ul. Solnej.

Artyści zaprezentowali swoje umiejętności gry na instrumentach takich jak: fagot, klarnet, akordeon, flet poprzeczny, saksofon, skrzypce i pianino. Solistom towarzyszyły nauczycielki. Jedna z Pań przedstawiała wykonawców i omawiała zasady działania poszczególnych instrumentów. Druga Pani akompaniowała uczniom na pianinie.

Koncert był dedykowany głównie uczniom klas o profilu muzycznym, ale był też jedną z form promocji szkoły muzycznej i zachętą do podjęcia w niej nauki. Uczniowie naszej dwójki mieli okazję wzbogacić swoją wiedzę muzyczną i wysłuchać pięknej muzyki. Po koncercie odbył się poczęstunek, a w podziękowaniu za koncert muzycy otrzymali laurki wykonane przez uczniów kl.4c oraz kwiaty.

 

Zenobia Wojtkowiak, Adrianna Wtorkowska-Kubińska, Katarzyna Łukaszewicz