WYJAZD DO MUZEUM NARODOWEGO NA WYSTAWĘ PRAC MAGDALENY ABAKANOWICZ

13 października uczniowie klas IV, VI, VII i VIII udali się do Muzeum Narodowego w Poznaniu na wystawę prac Magdaleny Abakanowicz.

W styczniu 2021 roku Magdalena Abakanowicz została patronką Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, który od tej pory nosi imię artystki.  Z okazji tego wydarzenia Muzeum Narodowe prezentuje wystawę “Magdalena Abakanowicz. Jesteśmy strukturami włóknistymi“.  Artystka widziała we włóknie, wcześniej traktowanym czysto użytkowo, nieskończony potencjał możliwości. Nić była dla niej podstawowym składnikiem świata organicznego – budulcem wszystkich żywych organizmów, roślin, zwierząt i ciała człowieka.  Uczniowie mieli unikalną możliwość zapoznania się z zebranymi w jednym miejscu pracami artystki z różnych okresów przebiegu jej drogi twórczej. W otoczeniu pięknych abakanów sami podjęli próbę wykonania prostej formy z wykorzystaniem techniki tkackiej.

Beata Springer

muzeum-3

Zdjęcie 1 z 3